Vidořád

22. května 2016 v 17:40 |  Sci-fi a Fantasy
Asi umřu, než bude vydaný další díl. Přesně tyhle pocity jsem měla po dočtení prvního dílu. Co mám asi tak teď dělat? Hlava plná Sargasů a jejich spolupráci s Jaxem nebo co to mělo být na konci… Tahle to přeci nejde, spisovatelé určitě musí čtenářům dát aspoň nějaké malé vodítko, abychom my mohli přijít na to, o co v té knížce vlastně jde.


"Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří...Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn."Takže na rovinu, z Vidořádu jsem byla upřímně nadšená. Bylo to nové, úžasné pokračování v neznámém světě Scionu. Naprosto skvělý nápad a skvěle napsaný na papíře. Už když jsem četla Kostičas (skoro před dvěma lety, paní spisovatelka by ty knížky vážně mohla vydávat častěji), byla jsem unešená. Hltala jsem každé písmeno, slovo, větu. Stejně jako u Vidořádu jsem se nejdříve musela trošku (možná trošku víc) zorientovat ve spoustě nových a neznámých pojmů. Koho by taky mohlo napadnout podívat se na poslední stránky a objevit tam slovníček, že?! Ale pak mě kniha naprosto pohltila. Ani jsem neměla moc šancí od knížky zvednout oči a byla jsem na tom úmorném konci, který mi sliboval dlouho dobu mučení a přemýšlení o nadcházejících událostech ve Scionu, s Refájci a s Paige.

Vidořád vyšel přeci jen docela dlouho po té, kdy jsme dočetla předchozí díl, a také jsem na tuhle knížku na nějakou dobu i zapomněla, že si jí vlastně chci přečíst, a proto mi dělalo problém se do příběhu dostat. Nejprve jsem úplně nechápala návaznost děje, ale když se mi to konečně podařilo, byla to opravdu skvělá jízda. Děj navazuje vlastně přesně na první díl a pokračuje dál a dál. Pevně doufám, že tak to bude i s třetím dílem. O kterém já osobně vlastně nevím absolutně nic. Název, datum vydání u nás, popřípadě datum vydání v Anglii, pokud ani tam ještě kniha není k dostání. (Pokud víte o dalším dílu vy něco víc, napište mi to prosím sem do komentářů. Moc díky)

Jedna věc, kterou budu muset vytknout je tak trochu postava Bledého snílka, neboli Paige. Nemůžu si pomoct, protože i přesto, jak se mi její postava v prvním díle líbila, tady mi přišlo, že je spíš něco jako Superman, než jako někdo, kdo byl půl roku v zajetí a teď se ukrývá před vládou a Refájci, nebo kdo musí poslouchat svého vidopána. Musím se přiznat, že Jaxe jsem měla doopravdy ráda. Přišel mi jako dost férový vidoucí. No, tak smůla pro mě, asi jsem se hodně spletla. Jsem vážně moc zvědavá, co si pro nás autorka v dalším díle (dílech) připraví a co se o jeho postavě dále dozvíme. Jinak, když se ještě vrátím k Paige, musím říct, že mi trošku přitažený za vlasy přijde i ten její románek se Strážcem, ale zas na druhou stranu by se mi ta knížka nelíbila tolik, kdyby tam nějaká menší milostná zápletka nebyla. I tohle ve mně vyvolává spousty otázek a opět se budu těšit na nějaké další posuny v jejich vztahu. Jinak musím přiznat, že Strážce jsem si oblíbila asi hned v samotném začátku, kdy čtenářům byl v prvním díle představen.

Ohledně příběhu a zápletek děje mám stále více a více otázek a teorií. Postavení Paige a její všelijaké úkony a rozhodnutí vcelku ještě chápu. Mnohem míň je ale pro mě pochopitelné chování toho Jaxona. Tohle je asi to, co můj mozek zaměstnává nejvíc. Vážně se už nemůžu dočkat, až autorka přijde s dalším pokračováním, tak aspoň doufám, že to já do té doby vydržím ve zdraví. Napadá mě sice mnoho a mnoho teorií, ale jsem si vědoma jejich absurdity a také jsem si jistá, že mě paní spisovatelka ještě v mnohém překvapí.

Dál už tu asi nemám co zmínit. Řečeno ve zkratce, knížka se mi doopravdy líbila. Byla jsem ráda, jak navazuje na děj předchozího dílu, vše mě neskutečně bavilo, ať už to byly všelijaké potyčky mezi Bledým snílkem a někým dalším, romantické chvilky mezi Strážcem a Paige, nebo konečná šarvátka a vítězství už ne Bledého snílka, ale Černé můry a tím i převzetí postu Kmotryně. Doopravdy jsem byla nadšená a už po několikáté se opakuji, že se nemůžu dočkat dalšího pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wednessday Wednessday | 7. června 2016 v 12:49 | Reagovat

Třetí díl byl dopsaný cca před měsícem, jmenuje se The Song Rising, teď probíhají korektury a vyjde v březnu 2017 v originále.

2 mojemalaknihovna mojemalaknihovna | 8. června 2016 v 20:29 | Reagovat

[1]: Nooo, tak to si na překlad budem muset asi dlouho počkat :( jinak mco děkuji za info :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama