Příběh dvou staletí

15. května 2016 v 13:18 |  Cestování časem
Tahle knížka by se ve skutečnosti mohla klidně jmenovat "Mé sladké jednadvacáté století". Důvody jsou dva. Ten první, samozřejmě očividný, je, že se děj odehrává v našem století a dalším důvodem je, že knížka je jen o něco méně sladší než předchozí díl.
"Alessandra D'Angeli touží po dobrodružství. Je unavená ze svého života v renesanční Florencii, kdy se musí podřizovat zkostnatělé morálce i očekávání ostatních. Jednou jedinkrát chce být sama sebou. A ze všeho nejvíc touží se znovu setkat se svou sestřenkou Cat, která za ní přišla z budoucnosti. A hvězdy vyslyší její prosbu. Alessandra se najednou ocitá v 21. století - ze všech stran na ni útočí podivné zvuky, lidé jsou naprosto skandálně oblečeni a zdá se, že se svět zbláznil. Avšak Alessandra ví, že jí hodiny neodvratně odtikávají čas, než se bude muset vrátit zpět do šestnáctého století, a tak si chce největší dobrodružství svého života pořádně užít. A co by to bylo za dobrodružství, kdyby nedošlo i na lásku?"

Knížka se mi velmi líbila, opět jsem jí hltala, i když musím uznat, že přestože jsem s ní velmi spokojená, na první díl nemá. Ale tak to bývá u většiny knížek. Přeci jenom předchozí díl mi přišel o to zajímavější, že prostředí, ve kterém se děj odehrával mi je neznámé, na rozdíl od okolního světa, kde se odehrával děj druhého dílu. Do šestnáctého století si my ještě výlet udělat nemůžeme (ale třeba příští generace už tu možnost dostanou, co já vím…), takže je pro mě pochopitelné, že se mi tato dějová linka líbila více. Přeci jenom je to něco neznámého, co nemůžeme zažít.

Ale zpět k druhému dílu. Úplně nejvíce ze všeho se mi líbila Alessandřina neznalost prostředí (stejně jako moje a Catina neznalost šestnáctého století). Líbily se mi její chybičky, její rozpory se sebe samou, když nevěděla co dělat, co se u nás smí a u ní doma ne. Nebo její rozpaky nad dnešním oblečením a počáteční odhodlání, že nikdy nic takového na sebe nevezme. Líbilo se mi, jak se učila nová slovíčka, nechápala všemožné fráze a divila se, jak moc se svět za pět set let změní.

Na jednu věc si ale postěžuju. Tou věcí (no dobře, tak né úplně věcí) je Austin. Jasně, že v takovéto knížce románek nesmí chybět, ale tohle mi přišlo prostě tak nějak už ohrané. Drsňák s problémy s otcem, nepřístupný, nezpůsobilý, který nakonec ale díky hlavní hrdince vyleze ze své ulity a ukáže světu svou pravou, pro změnu něžnou, tvář.
Samozřejmě že jsem byla ráda, že tu svou "pravou tvář" nakonec ukázal a mohla jsem si užívat chvilky jiskření mezi ním a Less. Jen by jich asi mohlo být o něco méně. Posledních sto stran bylo naplněno prakticky jen líbačkami a něžnými chvilkami mezi těmito dvěma. Zas ale na druhou stranu, do téhle knížky to prostě zapadlo.

Co mě taky ještě trochu mrzelo, ale ne až zas tolik bylo, že se děj knížky věnoval tak na devadesát procent pouze Alessandře a jejímu životu a pouze sem a tam se nám tam objevila i Cat a Lucas. Zas na druhou stranu jsem ale měla radost, když se tihle dva dali konečně oficiálně dohromady. Musím uznat, že i když jsem celý první díl nadšeně fandila Lorenzovi, v tomhle díle jsem si Lucase maximálně oblíbila.

Ještě jednu věc bych chtěla moc pochválit a tou je překrásná obálka. Vlastně jen díky ní jsem si knížku vybrala (já vím, já vím…nesuď knihu podle obalu) a tím jsem se dostala i k prvnímu dílu této trilogie. Ale asi bych měla zmínit, že pro mě by touhle, druhou, knihou mohla série klidně skončit. Závěr je tu uzavřený, pro mě bez jakýchkoliv otázek, takže budu asi ještě hodně váhat, jestli se vrhnu na čtení posledního dílu.

Nic víc k téhle knížce už asi nedodám, jen bych to stručně shrnula: skvělá knížka, četla se skoro sama, ale jak už jsem jednou napsala, na první díl prostě nemá.
Co vy? Jaký názor máte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tereza tereza | 18. května 2016 v 21:38 | Reagovat

Ahoj, jen jsem chtěla, kdyby si měla chuť na menší příběh na pokračování - píšu na svém blogu backtothegarden.blog.cz, takovou story z konce 60. let na pokračování, tak kdybys chtěla, můžeš se mrknout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama