Kerstin Gier opět boduje

15. dubna 2016 v 20:29 |  Co zatím neumím zařadit
Fůůůů, tak tohle byla jízda. Perfektní námět, skvělý děj a super postavy. O čem to tu básním? O knížkách s názvy První stříbrná kniha snů a Druhá stříbrná kniha snů. Pro začátek jen ve zkratce, pak to trošku rozvedu: Kerstin je německá autorka známé a velmi oblíbené trilogie Drahokamy (o té bude řeč někdy jindy), která ale opět fanoušky dostala novou trilogií (zatím tedy jen dvěma díly, třetí by měl být u nás vydaný koncem listopadu).
První stříbrná kniha snů

"První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou docela strašidelné. Obzvlášť jeden ji neustále pronásleduje. V tomhle snu je v noci na hřbitově a pozoruje čtyři kluky během jakéhosi podivného magického rituálu. Ti kluci jsou jí ale povědomí a není to náhoda, skutečně existují, chodí totiž s Liv do školy a vlastně jsou docela fajn. A někteří teda obzvlášť ;) Opravdu strašidelné - ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci - je to, že tihle kluci o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…"

Už popis na přebalu mě zaujal. Nejen, že tuhle knížku napsala moje oblíbená spisovatelka a že obálka vypadá naprosto fantasticky, ale i ten popisek už naznačoval, že by tohle mohla být parádní knížka. A to taky byla.

Hned několik prvních stránek nás seznámí se základními údaji o hlavní hrdince Liv, ale mnohem zajímavější věci se máme možnost dočíst až otrošku dál. Třeba to, že vlastně skoro jen díky náhodě, kdy jí půjčí její budoucí nevlastní bratr Grayson svoji mikinu, bude mít možnost uvědomit si, že v noci sní, najít ve svém snu dveře, kterými, když bude mít dost odvahu, vyjde ven a začne její nové dobrodružství. A byla by to knížka o ničem, kdyby Liv byla strašpytel a dveře nikdy neotevřela.

Tím se jí otevřene doslova jiný svět. Nazvala bych ho Snovým světem. Nejprve sice nemá ponětí, co se děje, když se ocitne na chodbě plné dveří a narazí na již povědomé dveře, normálně dveře od domu, kde bydlí přítel její maminky, ale tady to jsou dveře snů jeho syna - Graysona. Tak se ocitne v jeho snu, kde se tak nějak seznámi se čtyřmi nejhezčími kluky ve škole.

Ale to není pro příbeh tak důležité, nemyslím to, že se s nima seznámí, myslím to, že jsou nejhezčí ve škole. I když u jednoho to bude asi důležitejší než u ostatníh, ano mám na mysli Henryho (jsou spolu prostě dokonalý pár). Ve škole kluky znovu potká a během několika dalších stránek v knížce jí zasvětí do svého tajemství, které je moc složité na to, abych ho tu vypisovala. Vy, co jste četli víte, o co jde, vy ostatní neváhejte a čtěte, abyste byli také v obraze :)

Knížka je vlastně o snění, o klucích, co neměli jednou na Halloween co dělat, o jedné slečně, co nejspíš trochu přišla o rozum a hlavně o Liv, na které bude, aby se o to všechno postarala, nebo ne?

Váhavě jsem se rozhlédla. Ocitla jsem se na nějaké jiné chodbě, široké a nekonečně dlouhé, s nespočtem dvěří vlevo i vpravo."


Druhá stříbrná kniha snů

"Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná? Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci..."

Pokračujeme v dobrodžuství, které zažívá Liv především ve snech. Knížka je skvělá, né že né, ale první díl se mi zdál přeci jen o něco lepší. Zdálo se mi, že nepřišlo nic moc nového, oproti předchozí knize.

Jediná věc, která mi doopravdy vrtá hlavou, a o které jsem se tu do teď nezmínila je Secrety. Už od prvního upozornění na ní (respektive prvního jejího článku a prvních spekulacích Mii a Liv) se nemůžu dočkat, až nám autorka konečně odhalí její pravou identitu. Ne že bych teda neměla pár svých tipů...;) Máte nějaký i vy? Sem s ním, třeba se shodneme a budeme na dobré stopě!

O ději druhého dílu se moc rozepisovat nebudu. Líbil se mi, některé ty nové objevy, jako například že za Miinou náměsíčností stojí Arthur mě překvapily, ale to bude tak nějak všechno. Přesto se autorce opět povedlo nažhavit mě na další díl, tak doufám, že mě i vám, co se knížky líbí, čekání uběhne co nejrychleji :)

Ale přece ještě jedna věc by tu byla, o kterou bych se chtěla podělit. No co to mělo znamenat, ten konec?! Úplně stejný jako minule? Tak to neberu! Ať si autorka rychle vymyslí něco jiného, a přísahám, že pokud ukončí stejně i poslední díl, tak bude mít hodně velký problém :(

Ještě jednou se obrátila a mrkla na nás. 'A to je teprve začátek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Niela Niela | E-mail | Web | 24. dubna 2016 v 14:12 | Reagovat

Ahoj, vypadá to, že se tu konečně objevil nějaký ten blog doporučující zajímavé knížky.
Hodně štěstí se začátkem i následným pokračováním :)

Niela

2 mojemalaknihovna mojemalaknihovna | 24. dubna 2016 v 17:42 | Reagovat

[1]: Děkuju :) vynasnažím se, aby se to tu trošku rozjelo ;)

3 Šklíba Šklíba | E-mail | Web | 30. května 2016 v 8:42 | Reagovat

Kerstin je úžasná autorka. Četla jsem Drahokamy i dvě její "knihy pro dospělé". Zamilovala jsem si její humor i styl, jakým píše.
Ke Knihám snů jsem se ještě nedostala, ale vypadají úžasně. Už vím, kam budou směřovat moje kroky v knihovně.
Díky za doporučení :D

4 mojemalaknihovna mojemalaknihovna | 19. června 2016 v 16:34 | Reagovat

[3]: Rozhodně si tyhle dvě knížky přečti, opravdu stojí za to :) a pak mi dej vědět, jak moc se ti líbily (popř. nelíbily)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama